?

Log in

No account? Create an account

Дрогобицька солеварня

Дрогобицький солеварний завод діє з XIII століття. Фактично, з нього і починалася історія міста. А завдяки ньому Дрогобич розвивався протягом декількох століть. Споруди заводу збереглися до наших днів. Неймовірно, але солеварні досі працює, і навіть приносить прибуток. Солеварня є державним підприємством, яке знаходиться у сфері управління Мінагрополітики. Переважна частина спруд - дерев'яні.


Дивитися даліCollapse )
Церква св. Юра - символ Дрогобича пам'ятка сакральної архітектури національного значення. Найвідоміша дерев'яна церква країни. Нині музей-відділ краєзнавчого музею «Дрогобиччина». Дерев'яна тридільна (тризрубна), споруджена у стилі українського Відродження в XVI–XVII століттях в селі Надіїв, в 1657 році перевезена до Дрогобича. В інтер'єрі іконостас 1659 року та розписи XVII століття. Минулого року внесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/t1.0-9/10513286_652199251530023_3491451121179009502_n.jpg

Читати і дивитися даліCollapse )
будущий храм_0148

Новий дерев'яний храм зводиться у селі Верба на Коропщині Чернігівської області. Унікальність його в тому, що він будується за старовинною технологією - практично вручну (!) й без жодного цвяха! А з інструментів використовується тільки сокира. Не варто, мабуть, нагадувати, що пам'ятників дерев'яної архітектури на Чернігівщині, втім, як і всюди, залишилося обмаль. Тому спорудження нової церкви - це дуже позитивно.

Read more...Collapse )


Коленцы издавна принадлежали к митрополичьим владениям, а впоследствии - различным частным владельцам: графиям Олизарам, князю Голицыну. В 1849 году Коленцы конфискованы в казну у последнего владельца - графа Браницкого.

Церковь в Коленцах уникальна по многим причинам:

... больше фотографий и текста - тут - http://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/82223.html

ну как то так =)
Церковь Св. Космы и Дамиана в Новом Корце стоит на прибрежной скале над р. Корчик прямо напротив Корецкого замка. Деревянная Космодамиановская церковь построена в 1896-97 гг. на месте храма XVIII в.


ну как то так =)


Про Михайлівську церкву в селі Кути я недавно розказував (можна глянути тут). Сьогодні ж на черзі мова про другий дерев'ний храм в Кутах - церкву Різдва Пресвятої Богородиці. далі...Collapse )


Якщо замок в Олеську багато хто відвідав, та й взагалі його можна вважати однією з найбільш популярних туристичних атракцій на Львівщині, то з пам'ятками в судньому селі Кути загал ознайомлений значно менше. далі...Collapse )


Виженка - доволі велике село, яке розташовується в кількох кілометрах на південь від райцентру Вижниці. Власне тут розпочинаються Буковинські Карпати, а також край Буковинської Гуцульщини. Село відоме з ХVІІІ століття, тоді воно називалось Верхня Вижниця. З середини ХІХ століття і до Першої світової війни Виженка була відомим курортом в Австро-Угорщині. Славу курорту село втратило протягом ХХ століття, проте зараз місцеве населення сподівається знову розвинути туристичний потенціал Виженки.далі...Collapse )


Пульмо - достатньо велике село на північному заході Волинської області, яке розташовується між озерами Світязь і Пульменецьким. Поселення є досить давнім - перша згадка датується 1414 роком. В першу чергу Пульмо, мабуть, асоціюється з відпочинком на Шацьких озерах, але сьогодні мова піде не про рекреації, а про місцеву дерев'яну церкву. далі...Collapse )


Медин - невелике село в Підволочиському районі на Тернопільщині, яке розташовується в 10-12 кілометрах на північ від райцентру на річці Самчик по сусідству з Скориками, які відомі чи не найкрасивішою дерев'яною церквою на Тернопільщині - храмом святого Іоанна Богослова. Незважаючи на те, що поселення є доволі давнім - перша згадка датується 1463 роком - в селі практично немає визначних пам'яток. До наших днів дійшла дерев'яна церква і залишки костелу, а маєток з одноповерховим класицистичним палациком ХІХ століття не зберігся - його було зруйновано в роки Другої світової війни. Тим не менше, прямуючи до замку в Токах, в Медині можна зробити зупинку, щоб подивитись на вище згадані об'єкти. далі...Collapse )

Profile

derev.org.ua
derevkhramy
Дерев'яні храми України
"Дерев'яні храми України"

Latest Month

November 2016
S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Syndicate

RSS Atom
Powered by LiveJournal.com