?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Дерев’яні церква св. Миколая і дзвіниця знаходяться в північній частині міста Кам'янка-Бузька
Церква датується 1667 р. за написом на надпоріжнику південних дверей. Реконструйована в 1759 р. (напис над західним входом), ремонтована в 1867 р. Під час воєнних дій 1915 р. була трохи пошкоджена і в тому ж році відремонтована військовими інженерами.
U0IXA.jpg
Будівля - тризрубна, трибанева, зведена з соснового дерева на дубових підвалинах. У плані складається з квадратного центрального та прилеглих до нього гранчастих п’ятистінних зрубів вівтаря й бабинця. До вівтаря обабіч прилягають невеличкі закристії. Усі три об’єми накриті банями на восьмериках з домінантною центральною. Бані увінчані ліхтарями: центральна - глухим, бічні - наскрізними. Церкву оперезує опасання на стовпах. До неї ведуть два входи - з заходу і з півдня. Стіни до опасання відкриті, вище - вкриті ґонтом.


В інтер’єрі всі три об’єми мають відкритий до основи ліхтаря висотний простір. Біля західної стіни нави влаштовано хори. Стіни у всіх трьох частинах вкриті малюваннями 1905 р. (художник - Й.Сидорович). Іконостас був п’ятиярусним, різьбленим і позолоченим, датувався XVII ст. Намісні ікони датовані 1618 р. за написом на звороті ікони Христа.
Qg6yb.jpg

kp1Qh.jpg

HUGZ0.jpg

VOMQL.jpg

WIVsq.jpg

Дзвіниця розташована по західній осі церкви. Датується вона 1762 р. за написом на зрубі. Квадратна в плані, двоярусна, каркасної конструкції споруда накрита чотиригранним наметовим дахом. Вертикально пошальовані стіни мають значний нахил до середини. Третій ярус вирішений відкритою аркадою-галереєю.
HO8Sw.jpg

AZ35c.jpg

Пам’ятка реставрована в 1962 р. (архітектор - І.Старосольський) і в 1971 р. (архітектор - Л.Дмитрович). Обидва об’єкти є цінними пам’ятками народної дерев’яної архітектури.
34PxJ.jpg

1kf2h.jpg
Джерело : Пам'ятки архітектури та містобудування України. - К. : Техніка, 2000 р., с. 166 - 167.

Comments

( 2 comments — Leave a comment )
finka_free
Jul. 21st, 2014 09:04 am (UTC)
Світлини пречудові. Дякую
andy_travelua
Jul. 21st, 2014 06:15 pm (UTC)
Прошу! :)
( 2 comments — Leave a comment )