?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Церква св. Дмитра в Гішині вважається найдавнішим дерев'яним храмом на Волині. Називають 1567? - рік першої згадки. Однак перебудови під патронатом російської православної церкви в ХІХ столітті дещо змінили її вигляд (шалювання, закрита дзвіниця)Церкву оглядали фахівці УКРЗАХІДПРОЕКТРЕСТАВРАЦІЇ. На фото Василь Слободян
Як бачимо, дерево погнило і вже спорохнявіло, якщо не буде вжито запобіжних заходів (заповнення спеціальним розчином або пересипання церкви), основа конструкції церкви може швидко зруйнуватися.

Відрадний факт, що під зовнішньою обшивкою церкви виявлено автентичні кронштейни, які доповнювали колись неповторний її вигляд та інші цікаві елементи.

Фахівці називали суму в 1 мільйон грн на повну реставрацію церкви. Сільська громада такими коштами не володіє, а обласна держадміністрація гроші отримає нескоро, проте ситуація на контролі і в цьому році має бути виготовлений проект реставрації храму.

Як доїхати: з Ковеля, в Гішині бажаючі можуть подивитися ще й на архаїчні поліські хати.

Comments

tarasios
Jul. 28th, 2010 07:47 am (UTC)
Якщо би було більше інформації, то ми би новину на РІСУ зробили про це. Чи може хтось допомогти, бо не маємо кого туди відіслати для збору інформації?
uaworon
Jul. 28th, 2010 09:02 am (UTC)
Маєте на увазі відправити в Гішин? Якщо вас цікавить інформація по цій церкві звертайтеся в Інститут Укрзахідпроектреставрація, вони роблять проект.
tarasios
Jul. 28th, 2010 09:03 am (UTC)
дякую. Головне забути це зробити, бо зараз дуже багато роботи у зв"язку з візитом Патр. Кіріла.