?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Де це? 15 км. на захід по прямій від м.Броди. Що побачите? Дерев`яний костел св.Анни 1862-1864. Що ще? На схід від нього є діюча дер. капл. Успіння св.Анни з 1990-х рр. Як дістатися? Зі Львова оптимально електричкою Льв.-Здолбунів (відпр. 10.01, приб. на ст.Заболотці 12.00), зворотньо електричка Рівне-Льв. (відпр. зі ст.Заболотці о 15.35, приб. до Льв. 17.17). Варт. проїзду 8 грн. Або до Заболотців маршруткою Льв.-Броди (відпр. з АС-2 о 9.15). Від Заболотців до Руди ( 8 км. ) тільки одна маршрутка – власні ноги (попуток, як на лікарство). Власним авто з центру Львова по трасі на Київ до Олесько, далі ч/з Чишки і Заболотці – 96 км. Що збереглося? Зовні – присінок, вівтар і захристія. В середину можна зайти через гол. вхід і двері в захристії. В інтер`єрі у вівтарній частині видно два орнаменти під вікнами, на стелі намальована сцена Христового Воскресіння. В захристії – частини дер. гробу. В присінку – щит з намальованими ангелами. Нава ( УВАГА! Не заходьте всередину!) повністю завалена дер. балками, частково з конструкції даху, на завалах є шпиль з хрестом. Мої поради: якщо їхати електричками, на все про все маєте 3,5 год. (три год. пішки від ст.Заболотці і назад + 0,5 год. для кост. – перевірено!). Краще фіксувати, коли нема листя (особливо з півн. сторони). УВАГА! Як хтось з вас поїде (не чекайте, поки костел завалиться!), візьміть гостру сокирку або пилку і спиляйте цю кляту сосну, яка заступає гол. фасад на фото! Дякую і щасливої усім дороги.

Comments

( 22 comments — Leave a comment )
jarkokozak
Feb. 28th, 2010 08:10 pm (UTC)
Наш вибір - Віктор Громик 2010!!!
Спасибі, друже! Ти геніальний фотограф!!!
kamienczanka
Feb. 28th, 2010 10:05 pm (UTC)
Даремно стільки сарказму, Ярко. Віктор - дивовижний подвижник.
vicarman
Mar. 1st, 2010 06:41 am (UTC)
Блеко, дякую за розуміння. До речі, Ви вчора ( в неділю 28 лют. ) часом не їхали електричкою Рівне-Львів до Львова?
jarkokozak
Mar. 1st, 2010 07:35 am (UTC)
мій комент нижче
vicarman
Mar. 1st, 2010 06:39 am (UTC)
На рахунок "наш вибір" ти загнув, я не збираюся до влади і мене це не цікавить... А про "геніального фотографа" - іншим разом написи на фото зроблю менш "геніальні"...
jarkokozak
Mar. 1st, 2010 07:35 am (UTC)
Я мав на увазі не саму роботу фотографа, а підпис на ньому.
Зазвичай фотографи підписують роботи у правому нижньому куті, маленькими Віктор Громик (с) 2010,
а тут ВЕЛИЧЕЗНИМИ БУКВАМИ через все фото.
Геніальньно.
kamienczanka
Mar. 1st, 2010 07:57 am (UTC)
ну я саме про це і писала. Просто Віктор був у Луці, а ти чи я - ні. І має повне право капарити власне фото на власний розсуд. Тут справа не естетична, а піонерська, першопрохідська. Так коти помічають територію. Не бачу в цьому НІЧОГО кримінального:)

так як в цьому комьюніті ідіотська система залишання коментів, яка весь час вимагає, щоб я писала якісь англійські слова (підозрюю, саме тому їх так мало), відповім відразу і Віктору: ні, не їхала. В мене на такі погоди для подорожей взуття нема, до галош я ще не можу собі дозволити скотитися :)
andrijo
Mar. 1st, 2010 10:35 am (UTC)
Дивно - у мене система не вимагає заповнення коду.
Як лишаю коменти в інших ЖЖ -також.
Можливо потрібно приєднатися до спільноти?
Як не в цьому причина - то є доглядачі,до яких
завжди можна звернутися.
Мою проблему зі всталення фото успішно вирішили.kamienczanka
Mar. 1st, 2010 10:39 am (UTC)
Так гайдамака в курсі :) і що з того?

Photobucket
vicarman
Mar. 1st, 2010 01:01 pm (UTC)
А, зрозуміло... Тоді, вітаю: я знайшов вашу двійничку - дуже подібна...
olena_krush
Feb. 28th, 2010 08:29 pm (UTC)
От співпадіння, мені про Руду Брідську за останній місяць вже двоє людей пише, включно директора Бродівського музею :-)
vicarman
Mar. 1st, 2010 06:43 am (UTC)
А крім директора хто ще писав? Часом не Назар Ланько? Як бачите, костел ще тримається, але шанси в нього вижити...
kamienczanka
Mar. 1st, 2010 08:03 am (UTC)
Ну сказано ж - "двоє". Значить, Стрільчук і ти.
olena_krush
Mar. 1st, 2010 09:35 am (UTC)
Назар точно мені писав - певно, що і про Руду Брідську теж він.
vicarman
Mar. 1st, 2010 01:18 pm (UTC)
Я так само думаю. Назар чомусь впевнений, що він перший знайшов інфо про цей костел, хоча я побачив інформацію про його існування раніше в польському виданні "Ziemia Lwowska" Grzegorza Rakowskogo.
А Ольга Мер`є про Руду Брідську згадувала?
olena_krush
Mar. 1st, 2010 01:25 pm (UTC)
Ольга в тих матеріалах, що мені тоді надавала - ні, а що увійшло в дисертацію, я ще не бачила.
Я думаю, що з'ясовування "хто перший" неконструктивне (так само як конкурентна боротьба між сайтами і подібні речі). Якщо людина знайшла в літературі, поїхала і знайшла на місці, маючи при цьому почуття першопрохідця - це тільки на краще.


vicarman
Mar. 1st, 2010 01:46 pm (UTC)
Почуття першопрохідця у мене вчора не виникало - просто хотів зафіксувати цей костел, щоб забути про цю частину Бродівщини. Ось який він був раніше (див. нов. пост).
7eon
Mar. 1st, 2010 10:39 am (UTC)
ви справді вважаєте нормальним заклик рубонути сосну?
nazarlanko
Mar. 6th, 2010 11:10 am (UTC)
Так костел вражає, як своїми розмірами так і станом в якому знаходиться; якщо з ним в найближчий час нічого не зробити, то йому капець, в прямому значенні цього слова. Думаю, потрібно зробити рекламу цьому костелу, можливо хтось із влади займеться його порятуванням. Прохання до пані Олени, попробуйте якось зініціювати директора Бродівського краєзнавчого музею, цей костел міг б бути в скансені, чи тов Бродівського чи то в Львівському. Я розумію коштів не має, але потрібно щось робити, інакше, ми його втратимо назавжди. Мабуть я став першим із туристів якому вдалося побачити за день два дер. костели - Руду-Брідську і Станіславчик - звіт про цю подорож можна почитати на моєму блозі.
vicarman
Mar. 6th, 2010 01:49 pm (UTC)
Назаре, виявляється ти ще й невиправний оптиміст! Так, так, когось з влади сьогодні якраз зацікавить костел в такій глушині...
indigo_eleniel
May. 22nd, 2010 10:29 pm (UTC)
Цікаво, а скільки коштуватиме перекрити його тимчасово хоча б шифером, сподіваюся, його не потирять на городи.
Мені аж очі застеляє як я на нього дивлюся.
Невже, якщо знайдуться люди, що виділять кошти, їм відмовлять на підставі того, що шифер то не реставрація.
Я сьогодні в Язлівчику була, подивилася як гниє деревина, але ж ще у січні писали, що його почнуть реставрувати! Зараз там з одного боку город чийсьто, частина вікон забиті дошками, якісь колючий дріт, ще й рубероїд по краях.
vicarman
May. 23rd, 2010 04:18 am (UTC)
Ви знаєте, як на мене, то доля цього костелу одна - повільна і впевнена смарть - на жаль, така реальність і про ніякий шифер, бляху чи навіть поліетилен тут немає мови. Як не як у порівнянні з Язлівчиком Руда Брідська то - край світу, майже забутий Богом і людьми - як не вірите, поїдьте і переконайтеся самі! Крім того кост. в Язлівчику краще зберігся, у нього є цікава і виразна архітектура, та й до Бродів близенько... Я не маю нічого проти кост. в Руді, але яка мета його відновлення, коли в селі на цвинтарі є дер. каплиця для богослужень, а поляків тут давно немає...
( 22 comments — Leave a comment )